Uzm. Psikolog Yeşim TUĞUL

Uzm. Psikolog Yeşim TUĞUL

Uzm. Psikolog Yeşim TUĞUL

 

Yeşim Tuğul; 2015 yılında Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi - Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2015 - 2016 yılları arasında İHH Vakfı bünyesinde Suriyeli mülteci çocuk ve ergenler ile savaş travması çalışarak TSBB alanında travma seansları yürüttü. 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde Sinirbilimi uzmanlık eğitimini tamamladı. 28 Haziran 2016 tarihinde Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısı sonrasında personellerin TSSB belirtilerinin düzeyleri incelenerek desteklenilmesi için gönüllü travmatik destek çalışmaları yürüttü.

2014 yılında Elif Akdağ Göçek tarafından verilen Oyun Terapisi eğitimini, 2014-2015 yılları arasında, Nevin Dölek tarafından verilen Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi – Çocuklar da BDT eğitimi modüllerini tamamladı.

2016-2017 yılları arasında Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nin verdiği Çocuklar için Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladı.

2018-2019 tarihleri arasında Imago İlişki Terapisi Enstitüsü ve Uluslararası Kum Terapisi Derneği üyesi olan Reyhana Seedat’dan Amerika merkezli Oyun Terapisi Derneği (Association for Play Therapy-APT) onaylı Danışan Merkezli Oyun Terapisi eğitimi aldı.

2017 yılından bu yana Belediye kurumlarına bağlı Enderun özel yetenekli (üstün zekalı) çocuklar merkezi bünyesinde Eğitim, Araştırma ve Geliştirme çalışmalarına devam etmekte olan Yeşim Tuğul'un; Psikodrama, Sanat Terapisi, Psikoterapiler, Psikososyal Travma ve Yineleyici Depresif Bozukluklar, Kaygı Bozuklukları konularında çalışmaları bulunmaktadır.

İstanbul’da Bimar Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde bireysel ve kurumsal eğitimler vermekte olan Yeşim Tuğul, danışanlarını Altunizade de özel bir danışmanlık merkezinde kabul etmekte, danışan takip ve terapi süreçlerini yürütmektedir.