CFO EĞİTİMİ EĞİTMENLERİ

CFO EĞİTİMİ EĞİTMENLERİ

ŞEFİK NACİ ADALILAR
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1996’da mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans Programı’ndan (MBA) mezun oldu. Daha sonra Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı.
1996 yılından itibaren eğitmen olarak Turizm Geliştirme Vakfı’nda çalışmaya başlayan Ş. Naci Adalılar, 2004 yılından itibaren Turizm Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Vakıf Eğitim koordinatörü olarak 2016 yılına kadar görev almıştır. 2000 yılından itibaren çeşitli firma ve resmi kurumlarda danışmanlık görevi yapmış, birçok AB, üniversite ve sivil toplum örgütü projelerinde eğitmenlik ve koordinatörlük görevlerinde de bulunmuştur. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde de eğitmen olarak görev alan Adalılar, KOBİ’lerde ve Üniversitelerde Girişimcilik, Stratejik Planlama, Pazarlama Yönetimi, Kalite eğitmenliği ve danışmanlıkları yapmaktadır. İş dünyasına yönelik zaman yönetimi, toplantı teknikleri, takım oluşturma ve yönetme, etkili iletişim, yaratıcı karar alma ve problem çözme seminerleri de veren Adalılar’ın işletme ve turizm alanında çeşitli yayınları bulunmaktadır. Nisan 2008’de “Türkiye’de Turizm Pazarlaması ve Yeni Stratejiler” isimli kitabı yayımlanmıştır. “Bir Destinasyon Olarak Ekoköyler” isimli kitabı şu anda yayıma hazırlanmaktadır. İş hayatına Yönetim Danışmanı, Eğitmen ve Girişimci Mentoru olarak devam etmektedir . AB KOBİ Mentorluğu akreditasyonuna da sahip olan, Ş. Naci Adalılar’ın çalışma ve araştırma alanlarının başında Girişimcilik, İşletme Yönetimi, Pazarlama, Turizm ve e-ticaret uygulamaları gelmektedir.

SERHAN BERKER
Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünü bitirdi. 2006 – 2008 yılları arasında Preston Üniversitesi Alabama’da Executive MBA’ni online olarak tamamladı. Finansal Raporlama yolu ile İç Kontrol’ün sağlanması üzerine tezini verdi.
2007 yılında SMMM belgesi aldı.  İş hayatına üniversite döneminde kokartlı rehber olarak başladı. Finans alanında ise 1993 yılında çalışmaya başladı. Sırasıyla; İktisat Bankası / Menkul Pazarlama Uzmanı Telsim / Finans Müdürü Telsim / Ticari Operasyonlar Müdürü Real Hipermarketler Zinciri / Finansal Kontrol Müdürü Axa Assistance / Finans Direktörü TTNET A.Ş. / Mali İşler Direktörü CNR Holding / Grup CFO Berker Danışmanlık Şirketi / Danışman Sony Pictures Television Network Türkiye / CFO olarak çalıştı.

Bu görevleri sırasında, Telsim’de 65 şirketin SAP’e geçişini sağlayan ekipte yer aldı. TNNET A.Ş.’nin Acar işler departmanını sıfırdan kurdu. TTNET A.Ş.’nin 3.5 ayda danışmansız olarak SAP’ye geçişini sağladı. Axa Assisstance döneminde 3 yıl kadar Türkiye dışında Belçika’da da Operasyon yönetti. Ayrıca Axa Assistance Türkiye’nin ortak Avrupa muhasebe sistemine entegrasyonunu sağladı. Türkiye’de belki de bir ilk olarak Mali İşler Departmanının Toplam Kalite Yönetimine entegrasyonunu sağladı.
Profesyonel yaşamının yanında danışmanlık işlerine de devam etti. Erciyes Çelik Boru, Martı Otelcilik ve Hayat Kimya gibi şirketlere finansal danışmanlık yaptı.
Kendi şirketini yönettiği dönemde 2 adet holding kurdu. 6 adet satın alma ve birleşme gerçekleştirdi. EXPO 2016 bilgi işlem ve alt ve üstyapısını kuran konsorsiyumun mali danışmanlığının yaptı. Kendi yazmış olduğu Metrics Management adlı finansal analiz programı ile ağırlıklı olarak yurtdışı şirketlere finansal değerleme hizmetleri sundu.
SMMM olarak TURMOB Bağımsız Denetim ve Yeni Türk Ticaret Kanunu Eğitmeni olarak dersler Verdi.
Sony Pictures Television Network Türkiye’de 2.5 yıl çalıştıktan sonra ise profesyonel çalışma hayatından ayrıldı. Halen çeşitli şirketlere danışmanlık yapmakta ve eğitim, seminer ve sunumlar vermektedir.