Aydan GÖÇ

Aydan GÖÇ

AYDAN GÖÇ ÖZGEÇMİŞ

 

Aydan Göç, Beyoğlu Anadolu Lisesi ve sonrasında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu. Profesyonel iş yaşamına 1999 yılında Turkcell İletişim Hizmetleri Eğitim ve Gelişim Departmanında başladı. 1999-2006 yılları arasında Turkcell’de İnsan Kaynakları alanında çok çeşitli ve artan görevler üstlendi. Turkcell’de çalıştığı yıllar boyunca; Turkcell Akademi’nin kurulması, e-öğrenme sisteminin hayata geçirilmesi, üniversitelerle liderlik gelişim programlarının hazırlanması ve yönetimi, yetkinlik bazlı İK fonksiyonlarının kurulması, yetenek yönetimi , performans ve İK strateji yönetimi gibi birçok farklı alanda başarılı proje çalışmalarında bulundu.

2006 yılının Ocak ayında Novartis İlaç‘ta görev yapmaya başlayan Aydan Göç, yıllar içerisinde İnsan Kaynakları alanında artan sorumluluklar üstlendi. Novartis İlaç’ta, İnsan Kaynakları fonksiyonundaki süreç yapılandırmalarının liderliğini yaptı ve son olarak İnsan Kaynakları ve İşe Alım Müdürü olarak görev üstlendi. Bu görev çerçevesinde; işe alım, yetenek yönetimi, performans değerlendirme, çeşitlilik & dahil etme, eğitim & gelişim ve çalışan ilişkileri yönetimi vb. birçok sorumluluklar yürüttü. Mevcut rolünün yanısıra, şirket içinde ve dışında olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışı koçluk, gelişim merkezi uygulamaları, değişim yönetimi, liderlik ve beceri gelişim eğitimleri gibi farklı alanlarda da aktif olarak çalışmalar yaptı. Novartis İlaç’ta çalıştığı süre boyunca 3 farklı Novartis Global Ödülü almaya layık görüldü.

2013 yılında transfer olduğu Novartis’in Göz Sağlığı alanındaki firması Alcon’da İnsan Kaynakları Direktörü görevini üstlenerek, yıllar içerisinde Türkiye ve Azerbaycan ekiplerinin İnsan Kaynakları süreçlerinin kurulması ve yönetilmesine liderlik etti. Bu görevi süresince de yine mevcut rolünün yanısıra , şirket içinde ve dışında olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ekiplere koçluk, gelişim merkezi uygulamaları, değişim yönetimi, liderlik ve beceri gelişim eğitimlerinin verilmesi gibi farklı alanlarda da görevler üstlendi. Son olarak Alcon Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü rolünde; İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişimin yanısıra, İş Sağlığı ve Güvenliği, İdari İşler ve Gayrimenkul Yönetimi ekiplerinin liderliğini üstlendi. Alcon’da çalıştığı süre boyunca kendi alanında 2 farklı Alcon Global ve Bölgesel Ödülü almaya layık görüldü.

Halihazırda, kıdemli Akademisyenler ve sektör tecrübeli danışmanlardan oluşan iş ortakları ile birlikte, Liderlik ve İnsan Kaynakları alanındaki deneyimini kurucusu olduğu Altınok Akademi çatısında paylaşmaya devam ediyor.

İyi derecede İngilizce bilen Aydan Göç, Amerika’da SHRM Advanced HR Generalist Sertifika programını ve yine İK alanında global geçerliliği olan birçok farklı sertifika programını tamamlamıştır. Aydan Göç, ICF onaylı Adler International Koçluk Okulunu da 2012 yılında tamamlamış olup aynı zamanda 'Points of You' koçluk araçları eğitmenidir.