Nefes Oyunlari Kurucusu, Yazar ve Dijital Danışman Anıl Altaş Brug

Nefes Oyunlari Kurucusu, Yazar ve Dijital Danışman Anıl Altaş Brug

Anıl Altaş Brug,

 Nefes Oyunları Kurucusu, European School of Breath Kıdemli Eğitmeni, Yazar, Dijital Danışman  

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Londra Üniversitesi’nde finans matematiği, bilgi teknolojileri ve uygulamaları alanında yüksek lisans yapmıştır. Marka iletişimi ve dijital pazarlama konularında yerel ve uluslararası internet girişimi projelerinde çalışmıştır. İş hayatında yaşadığı inişli çıkışlı deneyimler sonrası, dijital yaşam dengesini bulma yolunda Amerika, İngiltere, Almanya ve Türkiye’de aldığı akademik ve ezoterik eğitimlerle 2010 yılından itibaren paralel kariyeri olan Nefes Terapistliği, Meditasyon ve Farkındalık Koçluğu alanlarında kendini geliştirmiştir.

Kaliforniya Üniversitesi Bilinçli Farkındalık Araştırma Bölümü’nden (UCLA Mindfulness Awareness Research Center) Çocuklar, Nefes ve Farkındalık Çalışmaları konularında eğitim almıştır. Dijital dikkat bozuculara karşı Nefes ve Farkındalık Oyunları’nın önemini anlatmış, Teknoloji Apnesi- Dijital Apne kavramını ortaya atmıştır. Çocuklar, Meditasyon ve Farkındalık Çalışmaları kapsamında, Dr. Dan Siegel ve Debra Burdick’in öğrencisi olmuştur. Lorraine Murray’nin çocuklar için meditasyon eğitimlerini tamamlayarak kendisiyle çocuk ve aile kapsamında farklı vakalar üzerinde çalışmıştır.

Uluslararası Nefes Derneği’nin Sosyal Sorumluluk Projesi ‘Okullarda Nefes’ kapsamında 40 ülkeden binlerce öğretmen ve öğrenci ile çalışmalar yapmış, eğitimler vermiştir. Yaptığı çalışmalarda çocukların, ebeveynlerin ve öğretmenlerin Instagram Çağında yanlış dijital beslenmelerine, nefes ve teknoloji farkındalığının yaşam dengelerini korumalarındaki önemine, doğru nefes ile dikkat kalitesinin artışına ve başarıya etkisine dikkat çekmiştir.

Samier Mansur ve Nolimitgen.org çatısı altında, Suriye ve Bangladeş’teki mülteci kamplarındaki çocuklara ve ailelere yönelik travma terapi nefes ve meditasyon teknikleri üzerine sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiş, New York’tan Klinik Psikolog Dr. Patricia Gerbarg ve Dr. Richard Brown’un Body- Breathe- Mind metodolojisi özelinde çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Spor ve Nefes üzerine atletler ve sporcular ile çalışan Psikoterapist Dr. Belisa Vranich’ten aldığı eğitim sonrası, özellikle erkek çocukların nefesin önemini anlamalarına yönelik spor ve spor sonrası yaralanmaların iyileştirilmesi kapsamında nefes kullanımı tekniklerini uyguladığı başarılı çalışmalar yapmıştır.     

Ayşe Şule Bilgiç liderliğindeki Düşyeri App’in Farkındalık Oyunları bölümünün strateji ve içerik bölümlerinden sorumlu olarak projeye dahil olmuş, Psikolog Yasemin Meriç ile birlikte 8 kategoride 100’e yakın meditasyon yazarak Türkiye’nin en kapsamlı çocuk meditasyon arşivinin oluşmasına destek vermiştir. Düşyeri uygulamasının Almanya ve global açılımı kapsamında destek vermeye devam etmektedir.

Uluslararası boyutta en kapsamlı global nefes projesi olan Nevşah Fidan Karamehmet liderliğindeki Breath Hub Kids App’in Global strateji ve içerik danışmanlığını yapmaktadır.

Halen, Türkiye ve yurtdışında farklı kültürlerden çocuklar, gençler ve aileleriyle birlikte Nefes ve Farkındalık Oyunları oynamaya devam etmekte, Brüksel merkezli European School of Breath çatısı altında tüm dünyadan okullar ve öürenciler ile çalışmalarını sürdürmektedir. Parents Türkiye dergisinde aylık yazıları yayınlanmaktadır. Benimle Nefes Al kitabının yazarıdır. Uluslararası Nefes Derneği ve Uluslararası Meditasyon Eğitmenleri Derneği üyesidir. Almanya’nın nefes şehirlerinden Bad Kreuznach’ta eşi ve oğluyla birlikte yaşamaktadır. 

 

Birnefesmasali.com

Instagram @BirNefesMasali

Youtube @BirNefesMasali

https://www.europeanschoolofbreath.eu/

www.thecolorsinyou.com

www.Thebreathingclassroom.com

www.nolimitgen.org