Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi - KARTAL

EĞİTİM HAKKINDA

Tarih
18.01.2019
Süre
24 saat
Ücret
680 TL
Eğitim Yeri
Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad. No:110 Şişli/İSTANBUL

EĞİTMENLER

http://turkiyemakerakademi.com/

2 günlük eğitim + Eğitim seti + Online dersler + 1 yıllık online müfredat üyelik dahil özel fiyatımız

Bu eğitime her branştan öğretmen katılabilir. Eğitim için teknik bilgiye sahip olmanız gerekmemektedir. Bu eğitimde amacımız her kursiyerin maker hareketi içinde bir şeyler üretebileceğini ve okullarında maker hareketini başlatabileceğini göstermek ve öğrencilerine yarışmalarda rehberlik etmelerini teşvik etmektir. Eğitim projelere yönelik yapılacağı için bazı öğretmenler basit bir proje yaparken diğer öğretmenler daha karmaşık projeler yapabilirler. Fen Bilgisi öğretmeni, Matematik öğretmeni, Bilgisayar Öğretmeni, Teknoloji Tasarım Öğretmeni, İngilizce Öğretmeni ve Meslek Öğretmenleri gibi farklı branşlardan öğretmenler katılabilirler

Eğitim Gün & Saatleri : 18 - 19 OCAK 2019 CUMA CUMARTESİ 

Eğitimlerimiz saat 10:00'da başlayacaktır. 

Eğitim Ücreti : 750 TL  (KDV DAHİL) Ödemeleriniz peşin ya da en fazla 7 taksit şeklinde gerçekleşebilir (TEB-  BONUS) Gedik Holding bünyesinde çalışanlara ve öğrencilerimize % 15 indirim uygulanacaktır. 

Eğitim Yeri :İstanbul Gedik Üniversitesi KARTAL Yerleşkesi

Katılımcılara eğitim sonunda Eğitimci Sertifikası verilecektir.

PROGRAMIN UYGULANMASINDA KULLANILACAK ÖĞRETİM ARAÇ VE GEREÇLERİ
Kursiyerin temin etmesi gereken malzemeler 1 Set olarak katılımcılara verilecektir.

Her kursiyerin kendi bilgisayarını getirmeleri önerilir. Eğitimin devamlılığı eğitimde yüklenecek programlar ve eğitim sonrasında verilecek online eğitim desteği için katılımcıların kendi bilgisayarlarını getirmeleri önemlidir. 

Bütün kursiyerlere eğitim içerisinde yapılan uygulamaların yer aldığı uygulama dosyası dijital olarak verilecektir. Dosya içerisinde proje örnekleri eğitim dokümanları yer alır.

Ayrıca her kursiyere moodle.makermalzeme.com adresi üzerinden kişisel uzaktan eğitim sistemine erişim hakkı verilir ve kursiyer buradaki içerikleri 1 yıl boyunca ücretsiz bir şekilde kullanabilir.

Uzaktan eğitim sistemi içerisinde bulunan modülleri kullanarak ders verebilir. Eksik kalmış veya tekrar etmek istediği konuları tekrar edebilir, proje örneklerini yapabilir ve Ulusal ve Uluslararası yarışma modülüne bakarak yarışmalara hazırlık yapabilir.

 1. PROGRAMIN AMAÇLARI
  Robotik Kodlama ve Mühendislik Yaklaşımları Öğretmen eğitimi için 2 gün yüz yüze bir eğitim planlıyoruz.  

Eğitim 5 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Temel Elektroniğe Giriş yaparak temel elektronik becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir. İkinci bölümde Arduino programlama öğreneceğiz ve belirlediğimiz projeleri yapmaya başlayacağız. İkinci bölümün devamında mekanik yapı ve 3D tasarım öğreneceğiz. Üçüncü bölümde elektronik ve mekanik ekipmanlarla montajı tamamlayacağız. Gerekli testler yapıldıktan sonra, üçüncü bölümün sonu ve dördüncü bölümde mekanik ve elektronik öğretimi gerçekleştirildikten sonra yarışmalara yönelik, proje amaçlı robot yapımı ve modül dört te açıklanan çalışmalar yapılacaktır. Beşinci bölümde ise Proje Hazırlama, Proje Sunumu ve Patent Süreçleri hakkında çalışmalar yapılacaktır.

 PROGRAMIN UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Eğitim 5 modülden oluşmaktadır. Bu Modüllerin içeriği;

Modül 1: Temel Elektroniğe Giriş

Bu modülde temel elektronik alt yapısına sahip olmayan katılımcılar için verilmesi gereken temel elektronik ile ilgili zorunlu bilgiler yer alacaktır.

Katılımcılar Arduino kart pin çıkışlarının - kullanım amaçlarını öğrenir. Sensörler ve ek elemanların Arduino’ya nasıl bağlandığını öğrenir

Deney tahtası (Breadboard) Kullanımı, Potansiyometre Kullanımı, Ultrasonik sensör nasıl bağlanır?, LCD Bağlantısı, İvme sensör Bağlantısı, RC Servo Motor Bilgisi ve Bağlantısı, DC Redüktörlü Motor kullanımı, L298N Bağlantısı, Step Motor Kullanımı, Direnç, kondansatör, diyot, buton ve anahtar kullanımı

Modül 2: Arduino Programlamaya Giriş

Bu modülde Arduino programlama bilgisi olmayan katılımcılar için verilmesi gereken temel Arduino programlama, ileri seviye Arduino kart programlaması ve temel elektronik ekipmanlarının kullanımına giriş, elektronik ekipmanlarla proje oluşturma konularına değinilecektir.

Yapılacak Bazı Projeler

Aşağıda listelenmiş olan projeler eğitim için hazırlamış olduğumuz online uzaktan eğitim sistemi içerisine Mekatronik 101 modülüne yerleştirilmiştir. Modül içerisindeki her bir projenin yazılımı yapım aşamaları ve elektronik devre şemaları da bulunmaktadır.

 • If Ve Else Yapısını Öğrenme
 • Robot Kol Bluetooth Kontrollü
 • Kayan Yazı
 • Ultrasonik Sensör İle Boy Ölçer
 • Robot El Yapımı
 • Arduino Ve 16x2 Lcd Ekranla Koşan Adam Oyunu
 • 4 Eksen Robot Kol Projesi (Potansiyometre ve Bluetooth Kontrollü)
 • Havada Dengede Duran Platform
 • Cep Telefonu Kontrollü RC Araba Yapımı
 • Öğrenen Robot Kol
 • Engelden Kaçan Robot Yapımı
 • Dijital Termometre
 • Çizgi İzleyen Hızlı
 • Böcek Robot Yapımı
 • Toprak Sulama Projesi
 • Ldr İle Led Kontrol
 • Oled İle Vu Metre Yapımı
 • Arduıno İle Yılan Oyunu
 • Sanal Ufuk - Arduino Processing Mpu6050 3dr Telemetri
 • Yapay Ufuk Ve Pusula Arduino İşleme-Mpu6050 Kullanma
 • Processıng Potansıyometre ile Renk Oluşturma
 • Mars Rover Yapımı
 • Eldiven Güdümlü 6 Tekerlekli Arazi Aracı
 • Yürüyen Robot Bob Yapımı

Modül 3: Mekanik Yapı ve 3D Tasarım

Bu modülde 3D tasarım araçları ara yüzünün anlatımı, 3D Tasarım araçları ile projelere yönelik çizime giriş, Ulusal ve Uluslararası yarışmalara yönelik robot tasarımları, 3D tasarımı yapılan modellerin 3D printer ile üretimi konularına değinilecektir.

Mekanik Tasarım Nedir?

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar.

 Modül 4: Mekanik ve Elektronik Montaj

Bu modülde mekanik ve elektronik öğretimi gerçekleştirildikten sonra yarışmalara yönelik, proje amaçlı robot yapımı ve yarıştırılması üzerine çalışılacaktır.

Modül 5: Proje Hazırlama, Proje Sunumu ve Patent Süreçleri

Projeler Nasıl Patente Dönüştürülür?

Öğrencileri proje yapmaya teşvik etme

Patent sahibi olarak Avrupa ve Amerika da Yüksek öğrenimde burs ve kabul kolaylığı Patentleşen projeler ile öğrenciye ve veliye mucit hissi verme

Eğitim Teknoloji Transfer Ofisi desteği ile gerçekleşmektedir. 

Ön Kayıt Formu

Nişantaşı Yerleşkesi