Mali Tablo Analizi-NİŞANTAŞI

EĞİTİM HAKKINDA

Tarih
08.09.2019
Süre
8 saat
Ücret
400 TL
Eğitim Yeri
Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad. No:110 Şişli/İSTANBUL

EĞİTMENLER

Mali Tablo Analizi ve Hisse Senetlerine Değer Biçmek-NİŞANTAŞI

Eğitimin Kapsamı ve Hedefi: Eğitim temel düzeyde mali tablo analizini ve hisse senedi fiyatı belirlemede değerleme oranları yöntemini kapsar. Bu eğitime katılanların hisse senedi fiyatının değerleme oranlarına göre pahalı mı ucuz mu olduğuna karar vermesini, değerleme oranlarına bakarken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve mali tablo kalemlerinin anlamları ve birbirleriyle olan ilişkilerini anlamasını hedefler. Mali tabloların ne kadar basit olduğu, oran analizlerinde asıl olanın oranları hesaplamak değil, basit programlar aracılığıyla hesaplanmış oran ve tabloların yorumlanması olduğu uygulamalı olarak gösterilecektir. Programa katılanların; basit bir web tabanlı program ile istediği hissenin dipnotlar dahil mali tablolarına, oranlarının geçmişten günümüze seyrine ulaşması ve bu tablo ve grafiklerin yorumlamasını sağlayacak bilgiye ulaşması beklenir. Eğitim sonunda yatırımcıların mali performansları nedeniyle uzak durmaları gerektiği hisseleri bir bakışta bulabilmesi, mali performansı olumlu olan şirketler içinse ucuz mu pahalı mı sorusuna cevap verebilmesi hedeflenmektedir. Eğitime katılanların aracı kuruluşlar tarafından çıkarılan hisse raporlarını daha sağlıklı analiz etme becerisine kavuşmaları da hedeflenmektedir. 

Kimler Katılabilir: Hisse senedi fiyatı değerleme konusuna giriş yapmak isteyen, hisse alım kararı verirken sadece teknik analiz değil temel analizi de kullanmak isteyen hisse senedi yatırımcılar ile yatırımcıların sorularına cevap verme durumunda olan yatırım danışmanları, sektör çalışanları.

Eğitim sonrası katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

NOT Eğitime kaydın tamamlanabilmesi için eğitim ücretinin, eğitim başlama tarihine kadar yatırılarak kayıt kesinleştirilmelidir.

Eğitim Baş. Ve Bit. Tarihi : 

Eğitim Gün & Saatleri : 

Eğitim Süresi : 8 saat

Eğitim Ücreti : 400

Eğitim Yeri : Nişantaşı Yerleşkesi

Eğitim sonrası katılımcılara KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

Eğitim tarihleri, salgın riskine paralel olarak değiştirilebilir.

Ön Kayıt Formu

Nişantaşı Yerleşkesi