SAĞLIKLI ÇOCUK YETİŞTİRMEK (SAĞLIKLI ÇOCUK)

EĞİTİM HAKKINDA

Tarih
10.09.2021
Süre
3 saat
Ücret
300 TL
Eğitim Yeri
Online Eğitim

EĞİTMENLER

Yaratıcı Ebeveyn Olmak İster Misiniz?

 

Yaratıcı Ebeveyn Eğitimi Programı

Çocukların da tıpkı biz yetişkinler gibi bir beyni var. Tek fark çocuğun beyni sadece dünyaya ne yapacağını bilmeden geliyor. Ona neyin nasıl yapılacağını, ne yapacağını öğretecek birine ihtiyaç duyuyor. Ve çocuğa bunu öğretebilecek kişi ebeveynlerdir. Çocuğunuza doğru yetkinlikleri kazandırıp hayatını iyileştirebileceğiniz gibi maalesef bunun tam tersinin gerçekleşmesi de mümkün.

İşte tam burada anne-babanın ebeveynlik becerilerini geliştirmesi sadece temel becerilerle dünyaya gelen çocuğun kişiliğinin, davranışlarının ve duygularının sağlıklı olarak şekillenmesini sağlıyor. Ebeveynlik sorumlulukla değil, mutlulukla yapılacak bir şeydir. Ve unutmayın her zaman geliştirilebilir.

Ebeveynlikle ilgili bir şeyler bilmek neden önemli?

Bu alandaki bilgilere hakim olmak, güncel değişimleri takip etmek ne kadar önemli?

Öncelikle kendi beyniniz ile çocuğunuzun beyni arasındaki mesafeyi en aza indirebilmeniz için bu bilgilere hakim olmanız gerekiyor. Ebeveynlik alanında yetkin olabilmek için ihtiyaçlarınızın farkında olmalısınız. Daha sonra neyi nasıl yapmanız gerektiğini merak etmeli ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri öğrenmelisiniz. Çünkü bu konularda sizin yetkinliğinizi, kontrolünüzü, başarınızı artıracak tek bir şey var o da “doğru bilgi.” Bu konuları fark edip, merak edip, öğreneceksiniz ve kendinizi sürekli güncelleyerek geliştireceksiniz. Ancak bu şekilde yeni nesil ebeveynler haline dönüşebilir ve çocuğunuzu içinde yaşadığı çağa uygun şekilde yetiştirebilirsiniz. 

Aksi takdirde geçmişten gelen ebeveynlik kodlarınız ile 21. yüzyıla hazır çocuklar yetiştirmek tek başına yeterli olmayacaktır. Üstelik bu alanda edindiğiniz bütün bilgiler sadece ebeveyn kimliğinizi değil diğer kimliklerinizi de olumlu etkileyecek ve sizleri de 21. yüzyılın yetkinliklerine sahip ebeveynlere dönüştürecektir.

 

Programa Kimler Katılabilir?

 • Anne-baba olmaya hazırlananlar,
 • Anne-babalar,
 • Eğitimciler,
 • Öğretmenler,
 • Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar
 • Öğrenciler
 • Kendi çocukluğunu keşfetmek isteyenler,
 • Çocukların dünyasını anlamak isteyenler

 

Yaratıcı Ebeveyn Programında Nelerden Konuşacağız?

Eğitimimiz 5 modülden oluşmaktadır. Her modül içeriği birbirinden bağımsız, çocuğu her alanda tanıyabilmeniz üzerine kurgulamıştır.

 

4. Modül: Sağlıklı Çocuk Yetiştirmek (Sağlıklı Çocuk) I 

 • Çocuklarda Korku, Kaygı ve Takıntı 
 • Çocuklarda Cinsel Kimlik Oluşumu ve Cinsel Yönelim
 • Çocuklara Cinselliği Anlatmak
 • Çocuklarda Dikkat ve Odaklanmayı Arttırma
 • Çocukta Davranış Sorunları ve Davranış Değişikliği Yaratma
 • Oyunun Çocuğun Gelişiminde Rolü
 • Çocuğu Psikolojik Rahatsızlıklardan Koruma Yolları

 

Bölüm Sonu Kazanımları:

 • Ebeveynler çocuğun yaşadığı problemin nedenini keşfeder
 • Ebeveynler çocuğunun sorununa sağlıklı ve gerçekçi çözümler hazırlar
 • Anne ve baba çocuğunun yeteneklerini keşfeder ve bunları çocuk adına fırsata çevirir.

Eğitim Tarihleri

GÜNCEL TARİHLER İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ. 

 

 

 • Her modül 3 saat sürmektedir. Toplamda 15 saatlik eğitimi kapsamaktadır.
 • Her eğitim modülünün sonunda dinleyicilere “Katılım Sertifikası” verilecektir.
 • 5 modülü tamamlayan katılımcılara ise “Yaratıcı Ebeveyn Sertifikası” verilecektir.

 

Eğitmen: Uzm. Dr. Kerem DÜNDAR

 

Sevgili katılımcılarımız modüllerimizin dijital eğitim içerikleri sizler için Telegram gruplarımıza yüklenmiştir. Buradaki içeriklere her modül sonunda sizlerle paylaşacağımız link ile giriş yaparak ömür boyu erişim sağlayabilirsiniz. Sizden ricamız Telegram uygulamasını telefonunuza indirmeniz.

 

Etkinlik Tarihleri ve Saati : ... tarih aralığında 5 modülün eğitimi yapılacaktır. Her bir modül yukarıda belirtilen tarihte ve saatte gerçekleştirilecektir. Bu 5 modülün tamamına katılmanın yanında, tarihleri eğitim sürecinde bildirlecek proje ve ödevlendirme ile sınav uygulamaları yapılacaktır. Yapılan sınav uygulamasından başarılı olmak kaydıyla YARATICI EBEVEYN EĞİTİMİ SERTİFİKASI verilecektir.

Etkinlik Süresi : 15 online uzaktan eğitim saati.  Online olarak verilen her bir saatlik eğitim, örgün sınıf ortamında 3 ders saatine karşılık olduğu değerlendirilmelidir. Katılınamayan oturumlar daha sonra uzaktan eğitim sistemimimiz üzerinden izlenebilecektir.

Etkinlik  Yeri : Eğitim ONLINE olarak, uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Ücreti : 1500TL (KDV Dahil) Program eğitim ücretini her modül öncesinde yapılacak 300TL ödeme ile taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Tüm modül eğitimler, ilave oturumlar ve değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra,  eğitim ücretinin kalan kısmını ödeyebilirsiniz. Ayrıca, bu program istenilen modül eğitimlere katılmak suretiyle de takip edilebilinir.

Kayıt işlemleri : Kesin kayıt işlemleri, aşağıda yer alan üniversitemiz hesabına eğitim bedelini tamamı yatırarak veya web sayfamızdan, kayıt işlemlerini tamamlama sürecinde, kredi kartıyla ödeme yapmak suretiyle gerçekleştirilebilir. Ayrıca, eğitim ücretini, her modül öncesinde 300TL ödeme yapmak ve  kalan kısımını program sonunda ödemek suretiyle taksitli olarak da ödeyebilirsiniz.

EĞİTİMİN SONUNDA KATILIMCILARA İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR.

 

Hesap Bilgileri:

Banka Adı                   : TEB

Şube Adı                     : 37-Pendik E-5

Hesap Adı                   : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ

Hesap Numarası         : 38388560

İban Numarası            : TR53  0003  2000  0000  0038  3885  60

 

Ayrıntılı Bilgi İçin : 0531 305 32 05

ÖNEMLİ DUYURU: Üniversitemiz Mütevelli Heyeti Kararıyla; Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim alan katılımcıların, eğitim başlamadan önce bildirmek koşuluyla ve eğitime katılmaması halinde eğitim ücretinin %10’u kesilerek iade yapılacaktır. Eğitimin başlamasından sonra hiç bir suretle eğitim ücreti iadesi yapılmamaktadır. Önemle duyurulur.

Ön Kayıt Formu

Online Eğitim