MÜZİKLE SÖZSÜZ İLETİŞİM UZMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

EĞİTİM HAKKINDA

Tarih
21.06.2021
Süre
16 saat
Ücret
3325 TL
Eğitim Yeri
Online Eğitim

EĞİTMENLER

SÖZSÜZ İLETİŞİM

Doğduğumuz günden beri duyduğumuz her sesi kaydederiz. Bu seslerin içimizde dev bir orkestra olur zamanla. Bu dev orkestra zihnimize, duygularımıza, bedenimize nasıl bir müzik yaşatır? Ya bu dev orkestra etrafımıza sözsüz bir şekilde nasıl bir müzik yaşatır?

Etrafımızla iletişimimizin çoğunu konuşmadan gerçekleştiririz. Konuşulmayan alandaki etkimiz çok güçlüdür. Sadece düşüncelerimiz ile yanımızda kişileri iyileştirebilir veya hasta edebiliriz. Günümüzde artık bedenin yaşam enerjisinin, duyguların ve düşüncelerin etkilerinin ölçümlendiği cihazlar var. Yani artık sözsüz iletişim de ölçümlenebiliniyor. Diğer duyu organlarımızla yaptığımız gibi sesleri de sürekli olarak algılar ve kaydederiz. Varsayalım 40 yaşımızdayken bir sesi duyduğumuzda, o ses bizi saliseler içerisinde 4 yaşımıza götürebilir. Kaydettiğimiz sesler her an sistemimizde kayıtlıdır ve biz farketmesek te açık dosyalar halinde güçlü bir şekilde yaşamımızı doğrudan etkiler.

Sözsüz İletişim, Ses Günlüğü ve Yaşamımın Müzik albümü metotlarıyla dönüşebilir ve bizler mutluluğu, sağlığı açısından kendi bilinciyle kendine yarattığı kendi yaratacağımız mutlu ve sağlıklı yeni bir alana geçebiliriz. Bu yeni alan kendimizle ve etrafımızla sağlıklı olan bir iletişim ve etkileşim alanıdır.

 

1.Hafta:

-Müzik Terapi tarihçesi

-Asklepion ve Edirne’de Müzik Terapi

-Müzik Terapinin modern toplumlara tekrar metodolojik olarak girmesi

-Müzik Terapi neleri iyileştirebilir?

-Ses Günlüğü Metodunun Çalışmasının İlk Seviye 1.Adımı

-Yaşamımın Müzik Albümü Metodu Çalışmasının Soruları

 

2.Hafta:

-“Ses”in algılanması

Ses kayıtlarımızın zihindeki, duygulardaki, bedendeki etkileri

-Ses Günlüğü Çalışmasının İlk Seviye 2.Adımı olan Editörlük

-Yaşamımın Müzik Albümü Sorularının Cevaplarının Paylaşımı

 

3.Hafta:

-Ses Günlüğü Çalışmasının İkinci Seviye 1.Adımı

-Yaşamımın Müzik Albümünün Oluşturulması

-Yeni Alan Meditasyonu

 

4.Hafta:

-Ses Günlüğü Çalışmasının İkinci Seviye 2. Adımı Olan Editörlük

-Yaşamımın Müzik Albümünü Ben Oluşturuyorum

-Yeni Alan Meditasyonunun Paylaşımı

-Kendi Enstrümanını Yap Atölyesi

-Kendi Şarkımı Çalıyorum

 

*Her Salı iki saat sürecektir.

Etkinlik Tarihleri ve Saati : 21 Haziran 2021 tarihinden başlayarak 4 modül olarak eğitim yapılacaktır. Her bir modül 13:30 15:20 saatleri arasında 2 ders saat olarak gerçekleştirilecektir.

 

Etkinlik Süresi : 16 online uzaktan eğitim saati.  Online olarak verilen her bir saatlik eğitim, örgün sınıf ortamında 3 ders saatine karşılık olduğu değerlendirilmelidir. Katılınamayan oturumlar daha sonra uzaktan eğitim sistemimimiz üzerinden izlenebilecektir.

 

Etkinlik  Yeri : Eğitim ONLINE olarak, uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Ücreti :1200TL (KDV Dahil) Program eğitim ücretini her modül öncesinde yapılacak 300 TL ödeme ile taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Ayrıca, bu program istenilen modül eğitimlere katılmak suretiyle de takip edilebilinir.

Kayıt işlemleri : Kesin kayıt işlemleri, aşağıda yer alan üniversitemiz hesabına eğitim bedelini tamamı yatırarak veya web sayfamızdan, kayıt işlemlerini tamamlama sürecinde, kredi kartıyla ödeme yapmak suretiyle gerçekleştirilebilir. 

                       

EĞİTİMİN SONUNDA KATILIMCILARA İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR.

 

Hesap Bilgileri:

Banka Adı                    : TEB

Şube Adı                     : 37-Pendik E-5

Hesap Adı                   : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ

Hesap Numarası         : 38388560

İban Numarası             : TR53  0003  2000  0000  0038  3885  60

 

Ayrıntılı Bilgi İçin : 0531 305 32 05

 

ÖNEMLİ DUYURU: Üniversitemiz Mütevelli Heyeti Kararıyla; Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim alan katılımcıların, eğitim başlamadan önce bildirmek koşuluyla ve eğitime katılmaması halinde eğitim ücretinin %10’u kesilerek iade yapılacaktır. Eğitimin başlamasından sonra hiç bir suretle eğitim ücreti iadesi yapılmamaktadır. Önemle duyurulur.

Ön Kayıt Formu

Online Eğitim