ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROGRAMI

EĞİTİM HAKKINDA

Tarih
18.10.2021
Süre
40 saat
Ücret
2500 TL
Eğitim Yeri
Online Eğitim

EĞİTMENLER

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROGRAMI

 

1. Eğitimin Amacı:

Programın amacı; öğretmenler ve eğitmenler için tercih edilen ve bir meslek haline gelen Anlayarak Hızlı Okuma eğitimini verebilecek düzeyde eğiticiler yetiştirmektir. Katılımcılar Anlayarak Hızlı Okuma Tekniklerinin geçmişten günümüze kadar olan gelişimini takip edebilecek ve öğrencilerin gelişimleri doğrultusunda ders planı hazırlayabilecek düzeye gelebilecektir.Bunun yanı sıra materyal seçimini nasıl yapabileceklerini öğreneceklerdir. Programda;  eğiticilerle uygulayacakları materyaller ve ders programı paylaşılacak olup kendi materyalini ve ders programını nasıl hazırlayacağı da öğretilecektir. Ayrıca program sırasında eğitici adayları aynı zamanda hızlı okuma öğrencisi olacak ve kendi gelişimlerini de takip edeceklerdir.

 

2. Eğitimin İçeriği :

 • Anlayarak Hızlı Okuma ne Demektir ve Faydaları Nedir?
 • Hızlı Okumanın Tarihi Nedir?
 • Okumayı Engelleyen Frenler Nelerdir?
 • Mevcut Okuma Hızı Nasıl Değerlendirilir?
 • Okuma Ölçümü Nasıl Yapılır?
 • Öğrenci Değerlendirmesi ve Takibi Nasıl Yapılır?
 • Okuma-Anlama Çalışmaları
 • Gözün Okuma Sırasındaki Hareketleri
 • Okuma ve Beyin İlişkisi
 • Zihnin Tamamlama Özelliğinin Okumaya Katkısı
 • Hızlı Okuma Egzersizleri
 • Test Çözme Teknikleri ile Paragraf  Uygulamaları

 

3. Eğitime kimler katılabilir:

Eğitici olmak isteyen,  lisans ya da önlisans mezunu ya da öğrencisi koşulu olmadan ilgilenen yetişkinler, öğretmenler, rehber öğretmenler, psikologlar, eğitim sektöründe çalışanlar, yöneticiler, yeni bir meslek sahibi olmak isteyenler, kurum ve şirket eğitmenleri, kişisel gelişim alanında kendini geliştirmek isteyenler ve tüm ebeveynler katılabilir.

 

4. Eğitimin Süresi ve Kazanımları:

Eğitim ONLINE-İNTERAKTİF olarak uzaktan eğitim şeklinde verilecektir. Ders programı haftada 3 gün ve günde 2 oturum olmak şeklinde sürecek olup toplam 40 ders olarak planlanmıştır. Bu sürenin sonunda katılımcı İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı Hızlı Okuma Eğitici Eğitimi sertifikasını hak edecektir. (Program değişikliği yapılabilir.)

 

Eğitmen: Sema Kumrulu

 

Eğitim Tarihleri ve Saati : 11 Ekim 2021 tarihinde başlayarak üç hafta içi günler Program hafta içi her günleri saat 20:00 - 22:00 arasında  zoom oturumu olarak gerçekleşecektir. 

 

Eğitim Bedeli: 2500 (KDV DAHİL)  Materyal gideri olarak 150 TL ek olarak Sema Kumrulu'nun hesabına aktarılacaktır. 

 

 

* Materyal olarak bir ders kitabı, online çalışma platformu ve zengin bir materyal arşivi kursiyerlerle paylaşılacaktır. 

* Kursiyerler eğitim sürecinde hem bir öğrenci olarak kendi gelişimlerini raporlayacak ve gözlemleyecek hem de bir eğitici olarak gerekli donanıma sahip olacaklardır. Bu sebeple daha önceden herhangi bir hızlı okuma programına katılmış olmalarına gerek yoktur.

 

Hesap Bilgileri:

Banka Adı                   : TEB

Şube Adı                     : 37-Pendik E-5

Hesap Adı                   : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ

Hesap Numarası        : 38388560

İban Numarası            : TR53  0003  2000  0000  0038  3885  60

 

Ayrıntılı Bilgi İçin : 0531 305 32 05

 

ÖNEMLİ DUYURU: Üniversitemiz Mütevelli Heyeti Kararıyla; Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim alan katılımcıların, eğitim başlamadan önce bildirmek koşuluyla ve eğitime katılmaması halinde eğitim ücretinin %10’u kesilerek iade yapılacaktır. Eğitimin başlamasından sonra hiç bir suretle eğitim ücreti iadesi yapılmamaktadır. Önemle duyurulur.

 

Ön Kayıt Formu

Online Eğitim